Тимът на Марсилия се класира за финала в трунри за Купата на Франция, след като се наложи над Нант с 3:0. Аутсайдерът в Лига 1 имаше малко шансове срещу марсилци и националът Франк Рибери откри в 28 - ата минута.

Марсилия, рекордьор по спечелени купи с 10 във витрината си, вкара втория си гол в 55 - ата минута чрез Тойфилу Маулида, а в 76 - ата Джибрил Сисе направи изражението на резултата класическо.

Марсилия ще срещне Сошо, който си осигури място на финала, побеждавайки във вторник четвъртодивизионния Монтсю ле Мин с 2:0.

В срещи от първенството пък Лион не можа да вдигне рекордната за Франция 6 - та поредна титла. Играчите на Жерар улие бяха удържани с нулево равенство от Рен, а се нуждаеха от победа, за да започнат празненствата. Лион има 18 точки аванс пред втория Тулуза при оставащи 6 кръга до края на сезона.

Все пак титлата на Лион е само въпрос на време. Тя може да бъде спечелена дори без тимът да играе, в случай, че Тулуза не успее да победи Рен в събота. Ако пък спечели, то Лион ще трябва поне да не загуби двубоя си в неделя, когато се изправя срещу Оксер.

В другия двубой от Лига 1 Бордо се изкачи до четвъртото място, спечелвайки с 3:0 над Нанси. Маруан Чамак откри в 18 - ата минута и се разписа отново минута преди края на полувремето. Аржентинецът Фернандо Кавенаги пък отбеляза третото попадение в 55 - ата минута.