Олимпик Лион пропусна възможността да оглави класирането във френското първенство за първи път от октомври насам, след като направи нулево реми при гостуването на предпоследния Булон. Лион няма загуба вече осем мача, но остава на трето място с 50 точки, с една по-малко от лидерите Бордо и Монпелие, които днес играят помежду си.

Лион подцени съперника и старши треньорът на отбора даде почивка на водещи играчи като Лисандро Лопес, Сезар Делгадо, Жереми Тулалан и Миралем Пянич преди реванша от Шампионската лига срещу Реал Мадрид в сряда.

Това изигра лоша шега на лионци и те си тръгнаха само с точка от гостуването на Булон. Продължава неудачното представяне на гранда Пари Сен Жермен, който направи 1:1 като гост на Ланс и е едва на 14-о място в таблицата. Себастиан Руде даде преднина на Ланс в 67-а минута,а Стефан Сесеньон донесе точка за парижани с попадение в добавеното време.

Лил излезе на четвърто място след 1:1 като гост на друг закъсал тим Сент Етиен. Еманюел Ривиер изведе Сент Етиен в резултата в началните минути, но Стефан Дюмон изравни в 21-а минута за Лил.