С два гола на Жуниньо Олимпик (Лион) разби с 4:1 преследвача си във френската Лига 1 Олимпик (Марсилия) и увеличи аванса си на върха в класирането на 8 точки. Бразилският полузащитник откри в 20-ата минута със страхотно изпълнение на фаул от 20-ина метра, а младокът Карим Бензема удвои от воле 4 минути след началото на втората част.

Заради втори жълт картон пък домакините продължиха с 10 души след 56-ата минута. Тогава беше изгонен Тайе Тайво заради фаул срещу Флоран Малуда. Въпреки това те намалиха резултата в 70-ата минута с гол на резервата Хабиб Бамого, който получи пас от Франк Рибери. 7 минути по-късно обаче Жуниньо вкара отново след блестяща комбинация на Лион, а шведският дефанзивен полузащитник Ким Шелстрьом оформи крайното 4:1 в 88-ата минута.

Олимпик (Марсилия)- Олимпик (Лион) 1:4 (0:1)
Голмайстори: 0:1 Жуниньо Пернамбукано (20), 0:2 Карим Бензема (49), 1:2 Хабиб Бамого (70), 1:3 Жуниньо Пернамбукано (77), 1:4 Ким Шелстрьом (88)
Червен картон: Тайе Тайво (Олимпик Марсилия)- 56-а минута