Впечатляващ обрат постигна Лион в късния мач от програмата на френската Лига 1. Момчетата на Клод Пюел губеха с 0-1 от Тулуза на почивката, но успяха да доведат нещата до 2:1 след втората част.

Иначе двубоят започна отлично за гостите водени от любимеца на ЦСКА Жиняк. В 9-ата минута Сисоко се възползва от груба грешка на Матьо Бодмер и разстреля Уго Лори. Последва логичен шок за домакините, но Жиняк и компания не се възползваха от момента. Именно нападателят имаше добри възможности да покачи резултата.

Направените на полувремето корекции от Клод Пюел дадоха бърз резултат. Влезлият на мястото на Бодмер Тафер изравни в 52-а минута след добър удар. В 72-ата минута направилият отличен мач Пянич намери с Бафе Гомис и той с глава донесе успеха на Лион. Именно Гомис замени в титулярния състав новата звезда на тима Лисандро Лопеш.

С успеха си Лион се изкачи временно на първо място, преди утрешния мач на Бордо.

В останалите мачове лидерите не се представиха на ниво. ПСЖ не успя да победи Лориен, завършвайки 1:1 като гост. Още по-лошо се представи Марсилия, който загуби с 2:3 пак далеч от дома, но от Валансиен.