След 14 поредни победи във всички състезания Лион загуби с 0:1 гостуването си на Рен в изтегления мач от 12-ия кръг на френското футболно първенство.

Така шампионите пропуснаха възможността да запишат десети последователен успех в лигата и да изравнят рекорда по този показател на Реймс (1948/1949), Бордо (1953-1954) и Сент-Етиен (1969-1970).

Рен започна мача по-добре и в 13-ата минута Стефан М'Биа засече с глава центриране на Оливие Монтерубио от ъглов удар, за да открие резултата.

Най-доброто положение за гостите през първата част дойде в 40-ата минута. Жуниньо Пернамбукано стреля опасно от фаул от 20 метра, но топката премина на сантиметри от целта.

В последните секунди преди края на първата част Джон Утака за втори път вкара топката в мрежата на Грегори Купе, но попадението бе отменено заради засада.

След почивката възпитаниците на Жерар Улие упражниха натиск, но Симон Пуплен отрази удари на Вилтор на два пъти и на Тулалан.

В 53-ата минута Утака с отличен пас намери Оливие Сорлен на границата на наказателното поле, но нападателят пропусна да удвои, след като стреля над гредата.

В 76-ата минута Пуплен спаси удар отблизо на Карим Бензема, а секунди по-късно Жуниньо получи директен червен картон за удар без топка на Ромен Данз. Това не попречи шампионите да стигнат до нов шанс в 81-ата минута, но ударът на Ким Калстрьом бе спасен за пореден път от отличния в този мач Пуплен.

"Заслужавахме поне равенство. Изиграхме силно второ полувреме. Упражнихме натиск, но не успяхме да отбележим. За съжаление лошото начало на мача се оказа фатално", коментира