Отборът на Лил постигна пета поредна победа в шампионата на Лига 1. Днес северняците разбиха с 3:0 Льо Ман. Попаденията паднаха още през първата част и станаха дело на Аурелиен Шеджу, Жервиньо и Еден Азар. Освен това малко след първия гол Флоран Балмон пропусна и дузпа за домакините.

Лил се изкачи на трета позиция в шампионата с 31 точки като в последните си пет мача играчите на Руди Гарсия са отбелязали цели 19 попадения. Льо Ман остава в зоната на изпадащите с 15 точки.

В другия мач от днес Оксер успя да стигне до равенство 1:1 срещу Тулуза в последната минута на мача, след попадение на Рой Контут. Преди това Луан бе дал преднина на "виолетовите". Оксер е 7-ми с 29 точки, а Тулуза е на 12-то място с 25.