Ланс зае временно втората позиция във френската Лига 1 след победата си с 3:0 над Бордо в среща от 16-я кръга на първенството.

Виторино Хилтон откри резултата малко преди почивката, а с гол на Даниел Кузен Ланс удвои след час игра. До класическото 3:0 се стигна в в 87-ата минута, когато Исаам Жемаа реши крайния изход на срещата.

В същото време Сент Етиен зае третото място след победа с 2:0 над Лориен. Резултатът бе открит от „зелените” с точното попадение на чешкия национал Марек Хайнц, който се разписа от пряк-свободен удар 5 минути след почивката.

Острието Фредерик Пикион удвои с удар от въздуха, след като намери прекрасно топката след точното центриране на Илан в 66-ата минута.

Страдащият Монако записа престижен успех над новака в лигата Валансиен с 3:0. Туре даде преднина на тима от княжеството напред, преди тинейджърът Серж Гакпе да парира вратаря Грегори Пенто с прехвърлящ удар в самия край на първата част.

Чешкият национал Ян Колер увеличи преднината на домакините с типичен за него гол – удар с глава в 63-ата минута.

Монако остава на незавидното 16-о място в класирането на точка зад Валансиен и ПСЖ.

В среща между тимове от дъното на таблицата Троа надигра 20-ия в класирането Седан с 2:1. Точни за домакините бяха Жорж Ба и Гаел Даник, които вкараха съответно в 39-ата и 70-ата минута, за да донесат на гостите историческата им първа победа в Седан от 50 години насам.

Троа заема  18-ото място в класирането, докато Нант е на 19-ата позиция след загубата си с 0:2 като гост на Рен в бретонското дерби.

Лил ще има възможност да си върне втората позиция утре, когато гостува на Нанси.