Италия постигна първата си победа в Лигата на нациите, след като спечели с 1:0 като гост срещу Полша. Единственото попадение падна в добавеното време на срещата и бе дело на Бираги.

Играчите на Роберто Манчини изиграха силен мач, но направиха доста сериозни пропуски пред вратата на Шчесни. Последният също се намеси решаващо на няколко пъти и показа защо е избор №1 на Масимилиано Алегри в Ювентус, но капитулира в края...

Полша - Италия 0:1, късен гол за "скуадра адзура"!

Двата отбора все още нямат победа в Лигата на нациите

Още преди да е изтекла първата минута италианците бяха близо до гол!

Продължителна атака стигна до Жоржиньо, който с удар от дъгата пред наказателното поле прати топката в горната греда!

Последваха по-спокойни минути с игра предимно в центъра на терена, но италианците изглеждаха по-опасният отбор. В 29-ата минута съдбата отново намигна на домакините!

Снимка 383647

Федерико Киеза изведе много добре Лоренцо Инсинье зад защитата, който с удар от движение нацели отново гредата!

До края на полувремето "скуадра адзура" стигна до още две добри положение за гол, но удари на Бернардески и Флоренци от чудесни позиции в наказателното поле бяха отразени от Шчесни по впечатляващ начин.

През второто полувреме домакините започнаха по-активно и можеха да вкарат от нищото.

Снимка 383642

Резервата Гросицки бе намерен с дълго подаване отдясно в наказателното поле, но ударът му бе спасен от Донарума. В 65-ата минута попадение на гостите бе правилно отменено поради засада.

Малко по-късно италианците пропуснаха най-чистото си положение в мача!

Федерико Киеза майсторски намери зад защитата Бернардески, който с удар пред вратарското поле направи и невъзможното, за да изкара топката в аут!

В ответната атака поляците пропуснаха 100-процентово положение!

Снимка 383648

Левандовски изведе Гросицки фронтално срещу Донарума, който показа рефлекс и изби силния удар.

Срещата отиваше към 0:0, когато при центриране от корнер в добавеното време Бираги се възползва от асистенция на дебютанта Ласаня и вкара за 1:0!

С победата Италия събра 4 точки в групата, с 2 по-малко от лидера Португалия. В следващия мач "скуадра адзура" приема именно действащият европейски шампион. Полша пък е с актив от една спечелена точка.