Младежите на Испания продължиха с наказателната си акция на Евро 2017 в Полша, след като "ла фурия" победи Португалия с 3:1.

С успеха футболистите на Алберт Селадес си осигуриха класиране в елиминациите на турнира. Те вече събраха актив от 6 точки в класирането, а след тях е Португалия с 3. В последния кръг Испания играе срещу Сърбия, докато португалците се изправят срещу Македония и ще се надяват на въртележка, за да се класират като втория най-добър отбор от всички групи.

Срещата предложи много отворен и атрактивен футбол, който бе гарниран с 4 попадения.

Испанците откриха чрез Саул през първото полувреме, а през втората част Сандро удвои. Най-красивият гол в мача, а и вероятно в надпреварата до момента, заби Брума. Последният вкара с удар от въздуха извън наказателното поле и вдигна публиката на крака, намалявайки на 1:2.

В добавеното време обаче нападателят на Атлетик (Билбао) - Иняки Уилямс, оформи крайното 3:1.