Исландия се класира на финален бараж за класиране на Евро 2020 след победа с 2:1 над Румъния в Рейкявик. Скандинавците ще се изправят срещу Унгария в битка за място на турнира през следващото лято.

Гилфи Сигурдсон вкара и двата гола за успеха на Исландия. Точен за северните ни съседи бе Александру Максим.

В 17-ата минута Гилфи Сигурдсон откри резултата. Играчът на Евертън получи с гръб към вратата, но добре се обърна и стреля с левия крак от границата на наказателното поле, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратата на Татарушану.

Десет минути по-късно Финбогасон бе изведен зад защитата на румънците и вкара топката във вратата. Попадението обаче бе отменено заради засада.

Десет минути преди почивката обаче по-добрата игра на "викингите" в нападение бе материализирана с нов гол на Сигурдсон. Този път "десетката" получи добро подаване от Финбогасон, овладя на гърди и стреля много технично в далечния ъгъл - 2:0.

В 62-ата минута Максим върна един гол от наказателен удар. До края на мача обаче румънците не успяха да стигнат поне до изравнително попадение.