Хърватия разгроми Гибралтар с 4:0 в контрола-генерална репетиция за предстоящата европейска квалификация с Италия за Евро 2016. Двубоят е на 12 юни, като хърватите ще влязат в него като лидер на Група Н.

Те имат актив от 13 точки, а „Скуадра адзура" е на второ място с 11 пункта.

Селекцията на Нико Ковач, която е съперник на България в квалификационна Група H за Европейското първенство, имаше тотална доминация през всичките 90 минути на срещата, като тимът не остави никакъв шанс на своя съперник.

Хърватите поведоха още през първото полувреме с 2:0, а головете бяха дело на Анас Шарбини и Матео Ковачич. Шарбини изведе „шахматистите" напред още в 7-ата минута, а Ковачич удвои в 15-ата.

През вторите 45 минути хърватите се разписаха още два пъти. Марио Маджукич направи резултата класически в 53-ата минута, когато се разписа от дузпа - 3:0.

Крайното 4:0 бе оформено в 77-ата минута. В автор на попадението се превърна Андрей Крамарич.