С мача Белшина (Бобруйск) - ФК Городея 0:1 се откри третия кръг от първенството на Беларус. Независимо от факта, че се противопоставяха последните два отбора в класирането, срещата беше динамична. В крайна сметката гостите  спечелиха с гол на Лазар Сайчич.

Първото полувреме премина при териториален натиск на домакините, които спечелиха през миналия сезон второто ниво на беларуския футбол. Двата отбора успяха да отправят по един точен удар, но нулевото равенство се запази до почивката.

Даниел Златков: Не съм изненадан, че първенството на Беларус се провежда

Преди три години популярният футболист игра за Металург (Солигорск)

В 63-ата минута Олег Радушко вкара в игра Лазар Сайчич на мястото на Денис Яскович. Само 3 минути по-късно Сайчич откри за гостите след изпълнение на пряк свободен удар от опасна позиция.

В последните минути футболистите на Белшина упражниха много сериозен натиск. В добавеното време удар на техен футболист беше блокиран, а веднага след него резервата Сергей Глебко уцели напречната греда.

Белшина (Бобруйск): 1. Алексей Харитонович - к, 12.Михаил Башилов, 3. Никита Рочев, 25.Владислав Ясукевич, 5. Константин Кучински, 20.Павел Бордуков, 23.Самуел Одейобо, 17.Евгени Скоблкиов, 77.Роман Салимов (87-Максим Грек), 13.Андрей Бежонов (62-Сергей Глебко), 21.Леонид Ковел Старши-треньор: Едуард Градобиев.

ФК Городея: 1. Игор Довгиало, 72.Александър Подстрелов, 16.Кирил Павлючек, 8. Сергей Усеня, 27.Станислав Сазанович, 12.Милан Йоксимович, 20.Дмитрий Дайдук, 30.Денис Яскович (63-Лазар Сайчич), 11.Андрей Сорокин, 19.Михаил Шубин (83-Илия Бахлай), 9. Сергей Архипов (90-Семьон Шестиловски) Старши-треньор: Олег Радушко.

Репортаж от мача между дублиращите отбори, завършил 4:0 за домакините. Срещата се игра по-рано днес.