Гърция оглави класирането в Група 3 на Лига С от турнира Лига на нациите.

Отборът победи с 2:0 състава на Молдова. Така тимът е вече с актив от седем точки, събрани от успеха над Косово като гост и равенството със Словения.

Бакасетас през първата, както и Манталос през втората част от сблъсъка бяха точни за победителите. Първият се разписа от дузпа в заключителните мигове на първото полувреме.

Молдовците играха с човек по-малко половин мач, след като Вячеслав Посмач получи червен картон.

Снимка 500144

Източник: Twitter

В другия мач от групата Словения спечели не толкова далеч от дома - срещу Косово.

Словенците се наложиха над домакините си с 1:0, като победното попадение отбеляза Харис Вукчич. Той бе точен през първото полувреме.

Така Словения и Гърция събраха по 7 точки и водят в класирането, докато Молдова и Косово имат по 1 и са на дъното.