Франция победи Холандия с 2:1 в мач от група 1 на лига "А" в турнира Лига на нациите. Селекцията на Дидие Дешан изигра втория си мач от надпреварата, след като преди дни стигна до нулево равенство при гостуването на Германия.

За холандците срещата бе дебютна, но играчите на Роналд Куман не показаха, че могат да си тръгнат от Париж с нещо повече от загуба, макар че в даден момент от мача резултатът стана 1:1.

Франция - Холандия 2:1, Жиру най-накрая се отпуши!

Срещата е от 21,45 часа

Срещата ще се запомни с победния гол на Оливие Жиру, който след дълга голова суша с националната фланелка, най-накрая се отпуши и вкара за 2:1.

Още в първите минути "петлите" пред пълните трибуни на "Стад дьо Франс" можеха да открият резултата! Килиан Мбапе с типичен пробив отдясно преодоля няколко играчи в оранжево в наказателното поле, но Силесен спаси опасният му удар.

В 14-ата минута обаче нямаше кой да спре звездата на ПСЖ!

Снимка 377349

Източник: uefa.com

Лошо изчистена топка на Промес позволи на Матюиди да центрира успоредно на вратата, за да може големият талант да вкара за 1:0!

До края на полувремето гостите не успяха да намерят път до вратата на Ареола, с изключение на едно, две мелета, които обаче не доведоха до голова опасност.

От своя страна играчите на Дешан организираха още няколко добри слизания към вратата на Силесен, но последният нямаше проблем при удари на Мбапе и Гризман.

Снимка 377367

Второто полувреме започна отново с натиск на "петлите", а пореден пробив на Мбапе завърши с удар над вратата. Постепенно обаче домакините намалиха темпото, което бе използвано от "лалетата".

Жоржиньо Вайналдум пропусна страхотна възможност да изравни с удар пред вратарското поле в 66-ата минута, но секунди по-късно Холандия все пак стигна до попадение!

Тете центрира перфектно от десния фланг, а Бабел от движение вкара за 1:1!

Французите отново настъпиха газта и малко преди да изтекат 80 минути световните шампиони отново възстановиха аванса си!

Снимка 377360

Резервата Бенжамен Менди центрира по перфектен начин към точката на дузпата, а Оливие Жиру от воле прати топката във вратата на Силесен - 2:1!

С попадението нападателят на Челси прекъсна голова суша от 846 минути с екипа на националния отбор.

Така "петлите" оглавиха групата с актив от 4 точки, следвани от Германия с 1 и мач по-малко. Холандия е на третата позиция с 0 точки.