Футболното дерби на Тел Авив между Апоел и Макаби беше прекратено в края на първото полувреме заради бой на терена между фенове и футболисти. В 33-ата минута на двубоя привърженик на домакина Апоел нахлу на терена и нападна с юмруци и ритници звездата на шампионите от Макаби Еран Захави, който малко по-рано беше изравнил резултата за 1:1 от дузпа.

Захави отвърна на атаката на фена, двамата размениха още по няколко удара, преди охраната да изведе запалянкото от игрището. След инцидента главният рефер на двубоя показа директен червен картон на полузащитника на Макаби.

Това решение предизвика недоволството на неговите съотборници и по трибуните. В следващите минути на няколко пъти фенове и на двата отбора нахлуваха на терена и опитаха саморазправа помежду си и с футболисти на противниковия отбор, заради което двубоят беше прекратен.

"Днес е черен ден за израелския клубен футбол. Това не е футбол, това е война. Шокиран съм и ме е срам от случилото се. Двата клуба и привържениците им трябва да бъдат наказани жестоко", коментира бившият израелски национал и настоящ главен мениджър на Апоел Еял Беркович.

От полицията в Тел Авив съобщиха, че разглеждат видеозаписите на стадиона и вече 10 запалянковци са арестувани за участието си в инцидентите.