Отборът на Обединените арабски емирства поднесе голямата изненада в азиатските квалификации за световното първенство по футбол, като победи на чужд терен Япония с 1:2.

На стадиона в Сайтама домакините поведоха с ранен гол на Кейсуке Хонда в 11-ата минута. Футболистите от Залива изравниха само девет минути по-късно чрез Ахмед Халил. Същият футболист вкара победното попадение в 54-ата минута. Опитите на японците за обрат не можаха да доведат до резултат.

Същият отбор на Япония само преди три месеца разгроми селекцията на Ивайло Петев със 7:2.

В друга среща от група B в Пърт азиатскитият шампион Австралия успя да пречупи Ирак едва през второто полувреме с голове на Масимо Луонго в 58-ата минута и Томи Юрич в 65-ата. По предварителни прогнози Япония и Австралия се очкаваше да се класират за първенството в Русия. В групата са също и отборите на Саудитска арабия и Тайланд.

В мач от група А Южна Корея победи Китай с минималното 3:2. домакините поведоха с 3:0 след автогол на Женг Жи в 21-ата минута и голове на Чунг-йонг Ли в 63-ата минута и Жа-Чеол Коо 2 66-ата минута. Китайците намалиха чрез Ю Хай в 74-ата минута и Хао Йунмин в 77-ата. по-късно ще се срещнат Узбекистан - Сирия и Иран - Катар.