Сблъсъкът между Оксер и Сент Етиен бе най - вълнуващ измежду срещите от турнира за Купата на Франция. Това бе и един от двата двубоя, в които един срещу друг се изправиха членове на Лига 1.

Гостите излязоха напред в резултата след попадение на Давид Жиглиоти в 26 - ата минута. Играчите на Оксер обаче успяха да направят пълен обрат.

В рамките на 5 минути - между 35 и 40 - ата минута, Даниел Никулае и Томас Каленберг направиха резултата 2:1 за домакините. Така двата тима се оттеглиха на почивката.

"Зелените" успяха да изравнят чак в 82 - ата минута чрез Жофри Дернис.

Двубоят отиде в продължение, в което Фредерик Томас се разписа и прати Оксер на 1/16 финалите в турнира след успеха с 3:2.

В другата среща между отбори от Лига 1 в турнира Лориен отстрани Валансиен след победа с 2:1. След нулево първо полувреме Фабрис Абриел изведе домакините напред с попадение в 47 - ата минута.

Грегори Пужол изравни за Валансиен в 68 - ата, но малко след това Абриел отбеляза втория си гол в мача и двубоят приключи при този резултат.

ПСЖ нямаше особени проблеми при гостуването на скромния Епинал и победи с 2:0 с попадения на Шантом и Арман съответно в 22 - ата и 22 - ата минути. Между двата гола от състава на гостите бе изгонен Гонсалвеш.

Метц, Нанси, Ница, Льо Ман и Марсилия също продължават напред в турнира.