Шампионът Динамо (Брест) победи Динамо (Минск) с 2:1 в последния мач от 8-ия кръг на беларуското първенство.

БАТЕ (Борисов) излезе начело след осемголов трилър

"Трактористите" победиха като гост предпоследния Смолевичи

Домакините от Брест поведоха още в 5-ата минута с автогол на Карло Бручич. В средата на полувремето звездата Артьом Милевский подаде на Денис Лаптев, който пропусна да покачи на 2:0. В ответната атака Данило получи добър пас, влезе в наказателното поле и преодоля Игнатович за 1:1.

В началото на второто полувреме Лаптев скочи най-високо в наказателното поле и с глава върна аванса на Динамо (Брест). Любопитното е, че футболистът с номер 51 се разписа в 51-ата минута. Домакините можеха да направят победата си и по-убедителна, но няколко добри техни атака завършиха с неточни удари.

В класирането Динамо (Брест) вече е на шесто място с 13 точки. Лидери са БАТЕ Борисов и Слуцк с по 16 точки, следвани от Торпедо (Жодино), Ислоч и Енергетик-БГУ с по 15 точки.