Срамна загуба претърпя отборът на Оксер в турнира за Купата на Франция. В осминафинален мач той отстъпи като гост на четвъртодивизионния Фрежюс Сен Рафаел с 0:2. Загубата задълбочи кризата в тима, който се представя много зле и в Лига 2. Там той води борба за оцеляване.

Успехът на домакините дойде след попадения на Неупокусек Менди в 5-ата и Карим Тлили в 39-ата минута на двубоя.

Отборът на Бордо се промъкна на 1/4-финал за Купата на Франция, след като направи обрат и победи с 2:1 Лориен. Домакините първи получиха гол в своята врата в 48-ата минута, когато Бенжамен Жано порази вратата на "жирондинци" за 0:1.

След това обаче играчите на Бордо се активизираха и успяха да обърнат нещата в своя полза, а героят в мача бе Гаетан Лаборд, който отбеляза и двата гола за своя тим. Той първо изравни резултата в 61-ата минута, а след това вкара и победния гол в 72-ата минута.

Жан-Пиер Папен поема Оксер

Футболна легенда поема Оксер

Китайци поканиха специалиста

В друг мач от тази фаза на турнира Бастия загуби от Анже у дома с 0:1. Успехът на гостите дойде с гол на Фамара Диедиу в 40-ата минута. Любопитно е, че това е втора поредна победа на Анже над Бастия в рамките само на три дни.