Бразилия победи САЩ с 2:0 в контролна среща. Проверката се игра на Метлайф Стейдиъм" в Ню Джърси. Попаденията за "селесао" бяха дело на Роберто Фирмино в 11-ата минута и Неймар в 43-ата минута от дузпа.

Двубоят започна отлично за южноамериканците, които поведоха още в 11-ата минута. Тогава Дъглъс Коща проби по дясното крило и намери Фирмино в наказателното поле, който засече топката за 1:0.

В 43-ата минута Уил Трап задържа Фабиньо в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Неймар изпълни наказателния удар и не сгреши за 0:2.

През втората част вратарят Стефен спаси опасен удар на Неймар. В 65-ата минута пък Уестън Макени пропусна добра възможност, като отблизо стреля покрай вратата.

Бразилия ще изиграят още една контрола на американска земя на 12 септември срещу Ел Салвадор. САЩ също има предвидена още една проверка срещу Мексико на същата дата.

Неймар е новият капитан на Бразилия

"Никой не е изживял това, на което бях подложен след Световното първенство", заяви звездата на ПСЖ