Лидера в класирането на френската Лига 1 Бордо допусна домакинска загуба с 1:2 от тима на Оксер в последния мач от кръга.

Жирондинците натиснаха своя съперник още с първия съдийски сигнал. Резултатът не закъсня и още в 6-ата минута нулевото равенство на терена беше нарушено. Точен за домакините беше Тремулинас. В следващите минути със сериозен пропуск се отчете и звездата на Бордо Йоан Гуркюв. Само 6 минути по-късно домакините отново можеха да покачат резултата, но удар на Сертич срещна напречната греда на вратата на Оксер.

През втората част футболистите на Оксер започнаха да поглеждат по-често към вратата на Карасо. Така се стигна до 64-ата минута, когато Йелен реализира необеспокояван. В 83-ата минута отново Йелен среля, но ударът му срещна гредата над Карасо. При следващата атака гостите не сгрешиха и Далма реализира за 1:2, с което донесе победата на Оксер.

След двубоя Бордо запази първото си място в класирането с 52 точки, а Оксер се изкачи на трета позиция с точка по-малко.