Тимът на Бордо се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Франция.
Борещият се за шампионската титла в страната тим на "жирондинците", които заемат второто място във временното класиране на Лига 1 победи Лил с 2:0 след продължения.

На собствения си стадион Бордо имаше превъзходство през целия мач, но не успя да реализира в редовното време. Така се стигна до продължения, където бяха необходими едва 4 минути след подновяване на играта, за да се стигне до попадението на Фернандо.

Голмайсторът на отбора Давид Белион направи 2:0 в 113-ата минута на двубоя и прати отбора на четвъртфинал.

В друг мач Марсилия отпадна от надпреварата за Купата на Франция след загуба с 0:1 от Каркюфу, който се подвизава в 5-та френска дивизия. Единственият гол в мача бе отбелязан от Н’Дое в 6-ата минута на срещата, който засече подаване на своя капитан Ле Паиху.

Мачът се игра на стадиона на Нант, защото този на Каркюф не отговаря на изискванията за мач от такова равнище.