Бордо излезе на второ място в Лига 1, след като победи с 2:1 Льо Ман като гост в мач от 21-ия кръг на френското футболно първенство.

"Жирондинците" играха почти цяло второ полувреме с 10 души заради червен картон на защитника Франк Журиети, който в края на първата част удари в лицето голмайстора на домакините Мартин Дуяр.

Аржентинският нападател Фернандо Кавенаги в 12-ата и бразилският полузащитник Фернандо в 21-ата минута дадоха аванс от 2:0 в полза на Бордо. Крайният резултат 1:2 беше оформен от Дуяр 10 минути преди почивката. се

Льо Ман също завърши мача в намален състав, тъй като Грегори Сердан беше изгонен за грубо нарушение срещу бразилския полузащитник на гостите Жерардо Вендел.

Бордо е на второ място в класирането с 39 точки, три по-малко то лидера Лион, който в неделя гостува на Ланс. Третият Нанси, който има 36 точки, играе навън срещу шестия Ница.