Отборите на Марсилия и Бордо не успяха да спечелят срещите си от 25-ия кръг на френското първенство и изостанаха от лидера Олимпик Лион. Марсилци завърши 0:0 у дома срещу борещия се за оставане в елита Льо Ман, а Бордо се добра до 1:1 при гостуването си на Сент Етиен с късен гол на Фернандо Кавенаги.

Момчетата на Ерк Геретс преследваха победата, която щеше да изкачи отбора на второ място в класирането, но така и не успяха да преодолеят защитата на гостите. "Синьо-белите" беха пълни господари на терена, но това не беше достатъчно за успеха.

В друг мач от кръга Сент Етиен, който също се бори за оцеляване, бе на път да вземе трите точки срещу Бордо, след като Блес Матюиди откри резултата в 53-а минута. Отборът на Лоран Блан се добра до точката с гол на Фернандо Кавенаги в последната минута.

Лион е лидер с 52 точки, следван от Пари Сен Жермен 46, Марсилия и Тулуза по 45, Бордо 44 и други.