Авторитетната българска футболна реферка Християна Гутева ръководи мач от дамската Шампионска лига при минус 4 градуса и тежък терен в град Къзългурт в Казахстан.

Местният БИИК, воден от българския специалист Калоян Петков, който вече е и национален селекционер на Казахстан при дамите, спечели трудна победа и сладка победа с 1:0 над украинския "Жилстрой-2" (Харков), която го класира за 1/8-финалите на турнира.

БИИК продължава напред благодарение на гола си на чужд терен преди седмица, когато падна в Харков с 1:2.

Безценният гол гол падна в 35-ата минута, когато се разписа Камила Кулмагамбетова.

На Гутева асистираха Екатерина Маринова и Павлета Рашкова, а четвърти рефер бе Димитрина Милкова.

БИИК е третият отбор, който стига на 1/8-финал след френския Олимпик (Лион), отнесъл с общ резултат 6:2 италианския Ювентус, и испанския "Атлетико" (Мадрид), отстранил с 9:2 швейцарския Сервет.

Футболистите на Кариана: „Благодарим ти, шефе!“