Полша и Италия не успяха да си отбележат гол в среща от Лига "А" на турнира Лига на нациите.

Двата отбора се намират в група 3, където "адзурите" са с 5 точки, Роберт Левандовски и компания са с 4 т.

През 2018 г. двата отбора отново бяха съперници в Лигата на нациите. На Ботуша завършиха 1:1, Италия спечели с 1:0 гостуването си във Варшава.

Снимка 500136

Източник: Twitter

През първото полувреме имаше по една по-сериозна ситуация и пред двете врати.

Още в 11-ата минута Киеза се оказа непокрит на втора греда, но след получилото се разбъркване опитът му да порази целта се оказа неуспешен.

В средата на полувремето Левандовски за първи път бе изпуснат от защитата на съперника, но секунди по-късно бранителите коригираха грешката си и неутрализираха снажния атакуващ състезател на домакините.

Снимка 500135

След малко повече от час игра Киеза влезе в ролята на асистент, като прати чудесно подаване към Емерсон, който обаче не успя да насочи добре кълбото и пропусна възможността на състава си.

Десет минути преди края отново Емерсон бе в центъра на събитията, като падна в наказателното поле на съперника след съприкосновение със защитник. Реферът махна с ръка и даде знак играта да продължи.

Снимка 500134

Полша отговори с последна акция, при която обаче топката се отби от външната страна на мрежата.

Роберт Левандовски напусна терена принудително малко преди последния съдийски сигнал. На негово място се появи Карол Линети.

Така, за съжаление на феновете на двата тима, попадения не бяха реализирани.