Българският нападател Димитър Бербатов игра цял мач при загубата на Монако с 0:1 от гостуващия Ница в южняшкото дерби от осмия кръг на френското футболно първенство.

Карлос Едуардо вкара единствения гол на "Луи II" от фаул още в седмата минута, а с успеха възпитаниците на Клод Пюел се изкачиха на пето място с 13 точки.

Бербатов получи жълт картон за симулация в наказателното поле на съперника в 19-ата минута, а домакините прекъснаха серия от 14 поредни мача с гол в Лига 1.

Монако опита натиск през второто полувреме и Яник Ферейра Караско вкара топката във вратата на Ница в 82-ата минута с удар от десетина метра, но попадението беше отменено заради спорна засада на Бербатов преди изстрела на белгиеца.

Така монегаските допуснаха втора домакинска загуба за сезона, а Ница спечели едва за втори път в 20 гостувания в Лига 1. Монако остана 12-и с 10 точки.