Белгия и Холандия завършиха 1:1 в контролна среща, играна в Брюксел. Двубоят беше под номер 127 в съперничеството между двата тима, което датира от 1905 година.

"Червените дяволи" започнаха отлично мача и поведоха още в 4-ата минута. Еден Азар нахлу отляво и центрира, отбраната на Холандия изчисти топката, но Дрис Мертенс със силен удар успя да вкара. В 14-ата минута Белгия беше близо до втори гол, след като Азар намери Мертенс, който качи топката на главата на Ромелу Лукаку, но ударът на нападателя мина над вратата.

В 27-ата минута Холандия стигна до изравнителен гол. Кастан сбърка, което позволи на гостите да организират бърза контраатака чрез Депай, който изведе Данюма сам пред вратата и футболистът на Холандия опъна мрежата зад Миньоле.

Снимка 384004

Три минути по-късно само намесата на Боята спаси Белгия от втори гол след удар на Депай. В 33-ата минута гредата спаси домакините от попадение след удар на Промес.

В самия край на полувремето Белгия беше близо до втори гол, но удар на Азар след комбинация с Лукаку мина встрани от вратата.

Постепенно темпото на игра спадна, като причините за това бяха и направените смени. Резервите на Белгия определено разочароваха, като единствено Батшуай опитваше да направи нещо на терена.

Холандците се опитаха да се възползват от слабостите на Белгия през втората част, но стигнаха единствено до опасен удар на Депай в 77-ата минута.