Ал Хилал победи Ал Итихад с 2:0 като гост в саудитско дерби от четвъртфиналите в Шампионската лига на Азия, като по този начин с общ резултат 3:0 се класира за фазата на най-добрите 4 в надпреварата.

С тази победа Ал Хилал влезе в историята, като се превърна в световен рекордьор. В момента това е тимът с най-много поредни победи в официални мачове - 28. Отборът, воден от Жорже Жезус подобри постижението на уелския ТНС, който спечели 27 поредни мача в периода 2016-а и 2017-а година.

Аякс е трети и четвърти в тази класация. Амстердамският гранд може да се похвали с 26 поредни победи между 1971-а и 1972-а година, а в периода 1994-а и 1995-а година записва 25.

Ал Хилал е фаворит за титлата в саудитското първенството, като е лидер в класирането с 12 точки аванс пред Ал-Насър на Кристиано Роналдо.