Пари Сен Жермен записа 15-ата си победа от началото на сезона в Лига 1. Столичани победиха Бастия с 3:1 в изтеглен мач от 24-ия кръг. Със спечелените три точки, парижани увеличиха аванса си на върха в подреждането. ПСЖ вече има преднина от 6 пункта пред преследвача Лион. Третият Олимпик Марсилия пък е на цели 9 точки.

Изненадващо, треньорът на столичния тим Карло Анчелоти бе оставил на скамейката трима от основните си играчи - Златан Ибрахимович, Езекиел Лавеции и капитана Кристоф Жaле.  Суперзвеездата Дейвид Бекъм пък не бе в групата и най-вероятно ще дебютира срещу Сошослед няколко дни.

Без тях обаче домакините имаха доста проблеми преди почивката, когато голове така и не паднаха. Домакините успяха да поведат едва в 56-ата минута, когато се разписа Жереми Менес след пас на Пасторе.

В крайна сметка Анчелоти пусна Златан на терена в 66-ата мин и само 5 по-късно Ибра покачи на 2:0 от дузпа. Бастия стигна до намалява в 83-ата чрез Хазри, но друга влезлият също като смяна Езекиел Лавеци оформи крайното 3:1 малко след това.