Лил е пред прага да донапише своята история, след като през 1946 взима дубъл, печелейки титлата и купата на страната. В досегашната си история "песовете", които са създадени в сегашния си вид през 1944 година, имат две шампионски титли(1946 и 1954) и вече шест купи на Франция(1946, 1947, 1948, 1953, 1955 и 2011). Както и една купа Гамбардела през 1960, която  много се цени във Франция през онези години.

На другия ден след спечелването на Купата на Франция на финала на "Стад дьо Франс" срещу ПСЖ с 1:0, след гол на полякът Людовик Обраниак в 89-ата минута, над 15 000 жители на Лил се изсипаха пред кметството, за да се даде началото на всенародно веселие.

Което всички се надяват да продължи след отложения шампионатен мач срещу Сошо. При победа, Лил ще подпечата своя втори исторически дубъл след 1946 година. Сред политиците, които се качиха на балкона на кметството да поздравят отбора на Лил, бе бившият кмет и бивш премиер Пиер Мороа. До него бе и настоящата кметица Мартин Обри, която е в надпреварата за президентските избори през 2012 година.

Г-жа Обри се обърна към старши треньор Руди Гарсия:" Скъпи Руди, този сценарий бе идеалният. Да съумеете да опазите нападателите на ПСЖ, които трябва да признаем не са лоши, и точно в 89-ата минута, когато съперникът няма как да реагира, да отбележим гол. За пореден път наставникът видя нещата по перфектен начин."

Г-жа Обри намекваше за мъдрата смяна, която направи треньорът Гарсия като вкара десет минути преди края полския национал Людовик Обраняк, който отбеляза фамозен гол след невероятна парабола във вратата на Грегори Купе.

Любопитното при голмайстора Обраняк е, че е роден в Метц и първоначално играе за младежките отбори на Франция, преди да избере да облече екипа на "дружина полска".

След хубавите думи от страна на кметицата Обри , треньорът Гарсия се почувства поласкан и заяви пред множеството: "Остават три кръга до края на шампионата. Надявам се да спечелим още един трофей. Може да разчитате на нас", обяви Гарсия.

При победа на Лил в отложения домакински мач срещу Сошо "песовете" ще станат шампиони. Нещо, което отборът не е постигал от 1954 година.