Вашингтон Кепиталс спечели историческа първа титла в НХЛ. Столичните хокеисти се наложиха с 4:3 в петата финална среща като гости на Вегас Голдън Найтс. Така те донесоха първа титла за отбор от Вашингтон от 1991 година в един от четирите спорта - американски футбол, баскетбол, бейзбол и хокей на лед.

В средата на третата част победителите вкараха два гола в рамките на 2:31 минути, с което обърнаха резултата от 2:3 до 4:3. Победното попадение беше отбелязано от Ларс Елер 7:37 минути преди сирената.

Снимка 360925

Руският ветеран Александър Овечкин беше обявен за МВП на финалната серия. Той вкара шайбата във вратата на Марк-Андре Флюри за 2:1. Цели пет гола паднаха във втората част след безрезултатна първа третина. Якуб Врана вкара за гостине, но бързо след това Нейл Шмид изравни.

Вашингтон Кепиталс изравни финалната серия срещу Вегас Голдън Найтс

Столичани откраднаха домакинското предимство след успех като гости

Дейвид Перон и Райли Смит сътвориха първия обрат в мача, извеждайки Вегас Голдън Найтс напред с 3:2. В последната третина Първо Денате Смит-Пели, а после Ларс Елер на празна врата оформиха крайното 4:3.

Брейдън Холтби спаси 28 удара на вратата на Кепиталс. Неговият колега Марк-Андре Флюри отрази 29 шайби.

Така Вегас Голдън Найтс не можа да спечели "Купа Стенли" в дебютния си сезон.