Вашингтон Кепиталс спечели втората финална среща в NHL и изравни серията на 1-1 победи. Столичани победиха Вегас Голдън Найтс като гости с 3-2 и вече имат домакинско предимство.

Вашингтон Кепиталс и Тампа Бей Лайтинг ще играят седми мач в плейофите на NHL

Столичани спечелиха с 3:0 и останаха в серията

Хокеистите от столицата на САЩ решиха двубоя в края на първата третина и началото на втората, вкарвайки трите си попадения. Джеймс Нийл вкара за домакините след 8 минути игра. Ларс Елер 10 минути по-късно, Александър Овечкин в 26-та минута и Брукс Орпик в 30-та направиха обрата в мача. Голът за Орпик е първи за него в последните му 220 двубоя. Той не е отбелязвал попадение в плейофите от 2014 година.

Ший Тиодор върна надеждите на домакините малко преди втората почивка. Брейдън Холтби след това отчая хокеистите на Вегас, като за по-малко от 3 минути направи 9 спасявания. Той завърши срещата с 37 отразени шайби.

Третият мач от серията е в събота срещу неделя във Вашингтон.