Тимът Торонто Мейпъл Лийфс се наложи с 4:1 над гостуващия състав на Атланта Трашърс в собствената си зала "Еър Кенъда Сентър " в двубой от поредния кръг на хокейното първенство на САЩ и Канада.

По този начин Торонто разби надеждите на Трашърс за истински подем в първенството след сензационната победа на Атланта миналия кръг срещу непобедимия до момента отбор на Бъфало Сейбърс.

Гостите започнаха добре, след като в средата на първата част руснакът Иля Ковалчук откри резулата.

Много бързо след това обаче канадците успяха д върнат попадението - минута след гола на Ковалчук, в прегръдките на съотборниците си попадна Дарси Тъкър, който възстанови равенството.

Светкавично последва нов удар – само 40 секунди след изравнителното попадение, с удара на Томаш Каберле домакините вече водеха в 2:1.

За да продължи бързите голове, след нови 40 секунди, Тъкър вкара втората си шайба в мача и на практика предреши крайния изход от двубоя.

През втората част не падна гол и двата отбора хвърлиха силите си в заключителната част. Четири минути преди финалната сирена Джеф О’Нийл затвърди победата на „кленовите листа”, правейки резултата 4:1, но гостите все пак имаха сили да върнат едно попадение и 2,5 мин. преди края Брад Ларсен оформи крайното 4:2.

С тази загуба Атланта регистрира една второто си поражение от началото на сезона, но продължава да е едноличен лидер в югоизточната дивизия на източната конференция на НХЛ с 19 точки от 13 изиграни срещи.

Торонто пък изпревари с точка Монреал, но има и 3 изиграни мача в повече.

флайърс-блекхоуксВ друга среща от тази нощ отборът на Филаделфия Флайърс не остави шансове на гостите си от Чикаго Блекхоукс и се наложи лесно с 3:0 в спортното си съоръжение ”Уачовия сентър” пред близо 19 хилядно множество.

Герой за „летящите” за пореден път бе легендата Петер Форсберг, който вкара два от трите гола за тима си. Шведът се откри головата серия за тима си с в средата на първата третина, а удвои преднината на Филаделфия с второто си попадение 8 минути преди края на срещата.

Последна дума имаше Симон Ганье, чието попадение буквално секунди преди сирената, затвърди категоричния успех на филаделфийци.