Капитанът на Питсбърг Пингуинс Сидни Кросби постигна своята хилядна точка в срещите от Националната хокейна лига. Това се случи в мача срещу Уинипег, който завърши с победа за неговия отбор с 4:3 след продължение.

Кросби постигна своята точка №1000 в 7-ата минута на първата третина, когато даде голов пас на Крес Куниц, който увеличи резултата на 2:0.

Въобще Кросби проведе великолепен мач. В края на третата част той направи още една асистенция, благодарение на която "пингвините" изравниха резултата, а в продължението сам реализира победната шайба.

Сидни Кросби класира Канада за финала на Световната купа (ВИДЕО)

„Кленовите листа" победиха Русия с 5:3

Кросби стана 86-ият играч в НХЛ, който достигна границата от 1000 точки. За това на 29-годишния хокеист му бяха нужни 757 мача. По този показател той заема 12-о място. Първи е Уейн Грецки, който постигна 1000 точки след 454 мача.