Сан Хосе Шаркс се класира за финала на Западната конференция в НХЛ след домакинска победа срещу Колорадо Аваланч с 3-2. Така "Акулите" спечелиха серията с 4-3 победи и ще спорят в третия плейофен кръг със Сейнт Луис. Първият двубой е в събота срещу неделя.

Капитанът Джо Павелски се завърна триумфално след контузия, вкарвайки гол и правейки асистенция в първата третина. Йонас Донской прекъсна сушата, след като не беше бележил в 39 срещи, а Мартин Джоунс спаси 27 шайби, 14 от които в последната третина.

Мико Рантанен и Тайсън Джост отбелязаха за Аваланч, които се опитваха да стигнат до първи финал след 2002 година.

Павелски взриви публиката с гол в шестата минута, когато отклони удар на Брент Бърнс. След това той изведе Хертл, който увеличи на 2-0.

Бостън Брюинс на финал в Източната конференция

Брюинс ще имат домакинско предимство срещу Каролина

Колорадо загуби звездата си Нейтън МакКинън в началото на двубоя заради контузия в рамото след удар в мантинелата. Седем секунди преди края на първата част Самуел Жирар намали за гостите. Те мислеха, че са изравнили по средата на втората третина. Колин Уилсън вкара шайбата във вратата на Джоунс, но наставникът на домакините Питър ДеБоер поиска видеоповторение и се оказа, че Габриел Ландеског е бил в засада.

Малко по-късно Донской възстанови аванса от два гола за Сан Хосе. В началото на последната част Дост намали, но непрестанният натиск на Колорадо не доведе до ново попадение.