Бостън Брюинс се класира за финала на Източната конференция в НХЛ след победа като гост над Калъмбъс Блу Джакетс с 3-0.

Туука Раск отрази всичките 39 шайби отправени в очертанията на вратата му и направи шести "шътаут" в елиминациите. Дейвид Крейчи вкара гол и направи асистенция, а Маркус Йохансон и Дейвид Бейкс отбелязаха останалите попадения.

Каролина детронира шампиона Вашингтон след две продължения

Всички победители в конференциите в НХЛ отпаднаха в първия плейофен кръг

Бостън ще игра финал на изток за първи път след 2013 година. Брюинс ще имат домакинско предимство срещу Каролина Хурикейнс.

В Западната конференция Колорадо Аваланч вкара серията срещу Сан Хосе Шаркс в седмица. Габриел Ландеског вкара "златния" гол в третата минута на добавеното време за крайното 4-3.

Джей Ти Камфър наниза две шайби и направи асистенция при гола на Тайсън Джост. Вратарят Филип Грубауер завърши с 19 спасявания.

Марк-Едуар Влашич реализира два пъти за "акулите", включително и изравнителното попадение 2 минути преди края на редовното време.