С три попадения на Иля Ковалчук Атланта Трашърс победи Флорида Пантерс с 6:3 като гост в мач от НХЛ.

В първата част домакините от Флорида Пантерс победе с 2:1 с попадения на Квятковски и Алън, докато Атланта върна едно попадение чрез Ковалчук. Това е шестият хеттрик на руснака в задокеанската му кариера.

Втората част се оказа решителна за крайния изход на двубоя. Тогава Атланта се разигра и нанесе своя удар като вкара четири безответни шайби във вратата на Флорида и поведе  с 5:2. Ковалчук вкара два гола, а Хоса и Меламби вкараха по едно попадение.

През третата част отборите си размениха по едно попадение и фискираха крайното 6:3 за Атланта.

Вратарят Лехтонен спаси 25 удара отправени от нападателите на домакините и с теди спасявания допринесе за победата на гостуващия отбор.