Тимът на Ню Йорк Рейнджърс постигна важна победа във втория си домакински мач от първия кръг в плейофите на НХЛ срещу предварително сочения за един от фаворитите за спечелването на купа „Стенли” състав на Бъфало Сейбърс.

„Рейнджърите” надделяха с 2:1 над носителите на „президентския трофей”, който се присъжда на тима с най-добри показатели през редовния сезон и по този начин изравниха серията до 2-2 победи преди мачовете отново да се пренесат в Бъфало. И двата състава до момента са безгрешни у дома и вземат победите пред своя публика.

Победата на домакините донесоха ветераните Яромир Ягър и Брендън Шанахан, които се разписаха при числено предимство за тима си. Стражът на Нюйоркчани Хенрик Лундквист се отличи с 29 спасени изстрела към вратата си.

Едно попадение в средата на заключителната третина върна дясното крило на Бъфало Алес Коталик, но за повече гостите нямаха време. В края на мача се стигна до спорна ситуация, в която гостите претендираха, че шайбата е преминала голлинията зад Лундквист, но видео повторението опроверга тяхната теория.

Мач №5 между двата състава е в петък, а шестата среща отново ще е в града на „голямата ябълка”.

Продължение беше нужно на Анахайм Дъкс да надделее в другата среща от нощта при гостуването си на Канакс във Ванкувър в четвъртия мач от серията по между им. "Патоците" взеха победата с 3:2, а в редовното време резултатът бе 2:2.

Домакините от Ванкувър водеха комфортно с 2:0 след края на втората третина благодарение головете на Брендън Морисън в първата част и дясното крило Маркус Нашлънд през вторите 20 минути. Крис Пронгъ и Тиму Селане обаче не смятаха да се предават и доведоха нещата до равенство. Травис Моен донесе успеха на гостите в продължението и доближи тима си само до победа от елиминация на Ванкувър.