Питсбърг Пингуинс 6-3 Ню Йорк Рейнджърс (2-2, 4-0, 0-1)

Четири гола във втората третина донесоха победата на „Пингвините" и края на серията. Питсбърг се реваншираха, след като през последните две години отпадаха от „Рейнджърите."

„Ние със сигурност не желаехме да играем шести мач в Ню Йорк." - сподели треньорът на победителите Майк Съливън. „Аз мисля, че когато сме във фазата на елиминациите, трябва да дадеш най-доброто тогава и там. Говоихме за това с отбора,"

За първи път домакините поведоха след гол на Брайън Ръст в 26-тата минута. Защитникът Тревор Дейли подаде на Ръст отдясно, който да вкара шайбата в опразнения от изтегления вратар Хенрик Лундквист ъгъл.

Мат Кулън увеличи на 4-2 в 30-тата минута. Конър Шери и отново Ръст доведоха резултата до 6-2 в края на втората част.

Рейнджърс смениха вратарите в третата третина. Анти Раанта замени Лундквист, който допусна 10 гола от 41 удара в последните две срещи.

Отчаянието на Лундквист

Питсбърг ще играят във втория кръг с победителя от двубоя между най-добрия отбор от редовния сезон Уошингтън и Филаделфия. Столичани водят в серията с 3-1.

Анахейм Майти Дъкс 5-2 Нешвил Предиейтърс (0-0, 2-1, 3-1)

„Патоците" обърнаха серията от 0-2 и си възвърнаха домакинското предимство.

Чикаго Блекхоукс 6-3 Сейнт Луис Блус (1-3, 3-0, 2-0)

Чикаго преодоля дефицит от два гола и изравни серията на 3-3.

„Ние все още не сме направили нищо." - каза лявото крило Ендрю Лед, завършил с гол и асистенция. „Ние искахме да си дадем шанс и да се доберем до седми мач. И го постигнахме."

„Блекхоукс" се взеха в ръце след първата почивка и вкара три безответни гола. Те надстреляха гостите си с 19-6 удара. Головете отбелязаха Артьом Анисимов, Тревор ван Риймсдик и Дейл Уейз.

Чикаго ще се опита да спечели за трети път серия след като изостава с 1-3. През 2013-а те губеха от Детройт Ред Уингс, но след това спечелиха купата Стенли. „Блекхоукс" са отбор, който има отличен баланс когато е притиснат до стената. Имат 13-4 победи когато са били пред отпадане, 15-1 в шестите двубои и 5-1 когато губят серията с 3-2.

България изпадна в най-долното ниво на световния хокей

Догодина ще играем с Грузия, Южна Африка и Хонг Конг

Серия   М1 М2 М3 М4 М5 М6 М7
Флорида Партнърс (А1) 2-3 Ню Йорк Айлъндърс (УК) 4-5 3-1 4-3пр 1-2 1-2пр 24.04 26.04
Тампа Бей Лайтинг (А2) 4-1 Детройт Ред Уингс (А3) 3-2 5-2 0-2 2-3 1-0

Уошингтън Кепиталс (М1) 3-1 Филаделфия Флайърс (УК) 2-0 4-1 6-1 1-2 24.04 26.04 28.04
Питсбърг Пингуинс (М2) 4-1 Ню Йорк Рейнджърс (М3) 5-2 2-4 3-1 5-0 6-3 25.04 27.04
Далас Старс (С1) 3-2 Минесота Уайлд (УК) 4-0 2-1 3-5 3-2 4-5 24.04 26.04
Сейнт Луис Блус (С2) 3-3 Чикаго Блекхоукс (С3) 1-0пр 2-3 3-2 4-3 3-4пр 3-6 25.04
Анахайм Майти Дъкс (Р1) 3-2 Нешвил Предейтърс (УК) 2-3 2-3 3-0 4-1 5-2 25.04 27.04
Лос Анджелис Кингс (Р2) 1-4 Сан Хосе Шаркс (Р3) 3-4 1-2 2-1пр 2-3 3-6