Българските хокеисти изпаднаха в най-долното ниво на световните първенства по хокей на лед. На завършилото първенство в Мексико Сити в Дивизия III група B нашите завършиха на последното шесто място, което отговаря на 40-то място в глобалното класиране на световните първенства.

До последната третина на последната среща загубена от Израел, българите имаха шанс за спасение. Резултатът бе 3:3 и една победа щеше да гарантира петото място. Георги Искренов-малкия Гибон дори извеждаше два пъти напред в резултата за 1:0 и 2:1. Но Роей Ахаронович отбеляза в нашата врата 13 минути преди края. В последните минути „лъвовете" натиснаха извадиха вратаря, но допуснаха гол на празна врата.

Турнирът бе спечелен от Австралия, която имаше само един труден двубой. Това беше победата със златен гол срещу домакините от Мексико. „Кенгурата" след едногодишен престой в тази дивизия се завърнаха в Дивизия III група A.

Българите загубиха и петте си срещи: срещу Северна Корея с 3:9, Австралия с 0:14, Мексико с 1:10, Нова Зеландия с 1:14 и Израел с 3:5. За оставане в групата ни беше необходима една победа срещу Северна Корея, Нова Зеландия или Израел. Тези три отбора направиха тройна въртележка по между си и евентуален успех над един от тях поставяше българите на пето място.

6, България 0 0 5 8 52

Осемте гола за България бяха отбелязани от: Георги Искренов 3 (2 срещу Израел и 1 срещу Нова Зеландия), Веселин Диков 2 (Израел и Мексико), Тарек Абди 2 (Северна Корея) и Томислав Георгиев (Северна Корея).

Хокей на лед приключението на България в Южна Африка

Световно първенство група II B резултати, класиране

Догодина на българите ще се наложи да играят срещу старите си познайници от Южна Африка, непредвидимите азиатци от Хонг Конг и бившата съветска република Грузия. Нашето място в групата заеха южните ни съседи от Турция.