Хокеистите на Нешвил Предатърс върнаха интригата в битката за купа Стенли, след като сразиха Питсбърг с 5:1 и спечелиха първа победа във финала. Те все още губят с 1-2 победи, но ще бъдат домакини и в следващия двубой.

Вратарят Пека Рине най-после бе на ниво, като се отчете с 27 спасявания, а Хищниците преодоляха пасив от 0:1 след първата третина, когато Джейк Генцъл даде аванс на Пингвините с 13-и си гол в плейофите за сезона. Роман Йоси и Фредерик Годро обаче вкараха в разстояние на 42 секунди във втората част, а 23 преди края на периода Джеймс Нийл добави още една шайба, която до голяма степен реши всичко.

Крейг Смит и Матиас Екхолм добавиха по още един гол в третата част за радост на хилядите фенове на Нешвил в залата, но и извън нея, които създадоха невероятна атмосфера. Предатърс са с баланс 8-1 у дома в плейофите и изпълниха обещанието на защитника Пи Кей Субан, който след мач №2 гарантира победа в следващата среща. Пингвините допуснаха два гола при пауър плей на съперника, а освен това суперзвездите им Сидни Кросби и Евгени Малкин бяха неефективни, като нямаха точен удар във вратата.