С два гола на новобранецът Джейк Гюнцел шампионите от Питсбърг Пингуинс постигнаха втора победа във финалната серия в НХЛ срещу Нешвил Предатърс с 4:1. Така те се доближиха до две победи от защитата на трофея си спечелен през миналия сезон.

Питсбърг удържа натиска на Нешвил и поведе във финалната серия

Пингвините не отправиха удар в продължение на 37 минути

Домакините отбелязаха три гола в началото на последната третина и решиха мача. До тогава резултатът беше 1:1. Гостите от Нешвил поведоха с гол на Понтус Ааберг в 13-та минута, а Гюнцел изравни 3 минути по-късно.

Всичко се реши в началото на третата част. Гюнцел взе отбита шайба и вкара в опразнената четвърт на вратата в 10-та секунда. След три минути Фил Кесел стреля, шайбата се отби от неговия съотборник Скот Уилсън, от кънката на защитника Верн Филър и направи Пекка Рине безпомощен. Петнадесет секунди по-късно Евгени Малкин отбеляза след двойно подаване и приключи с надеждите на Предатърс за обрат в мача.

Рине спаси 21 удара на вратата на гостите, докато неговият колега Мат Мъри се отличи с 37 спасявания. Това е втори мач в серията, в който Нешвил надстреляха своите домакини.

Третият мач е в Нешвил, щата Тенеси и ще се играе в нощта на събота срещу неделя от 3:00 часа българско време.