Тампа Бей Лайтинг, отборът който спечели първо място в редовния сезона на НХЛ, отпадна в първия кръг на плейофите.

"Светкавиците" загубиха и второто си гостуване в Кълъмбъс, този път с 3-7 и след четири последователни поражения загубиха серията.

Александър Георгиев с втора "суха" мрежа в кариерата си

Българинът с основна заслуга за победата на Рейнджърс във Филаделфия

За за първи път от 1968 година носителят на "Купата на президента" приключва сезона без спечелен мач в елиминациите.

Тампа Бей изравни рекорда на Детройт от 62 победи и заврши със 128 точки, което е четвърто постижение в НХЛ за всички времена.

Къмъблъс си осигури втората "уайлд кард" за участие в елиминациите едва мач преди края на редовния сезон и нито веднъж не допусна да бъде изоставащ в серията.

Пиер-Люк Дюбоа вкара гол и направи две асистенции, а Александър Тьоксие се разписа два пъти за победителите. Сергей Бобровски отрази 30 шайби, а Сет Джоунс, Оливер Бьоркстранд, Артьоми Панарин и Мат Дюшен също записаха по едно попадение.

Стивън Стамкос, Седрик Пакет и Брейдън Пойнт вкараха за Тампа Бей.

Ню Йорк Айлъндърс спечели с 3-1 гостуването си на Питсбърг Пингуинс и също елиминира съперника с 4-0 победи в първия кръг на изток.

Джордан Еберле вкара гол в четвърти пореден двубой, а вратарят Робин Ленър спаси 32 изстрела за Айлъндърс. Джош Бейли се завърши с гол и асистенция, а Брок Нелсон също се разписа. Питсбърг участваше за 13-та поредна година в плейофите.

Вицешампионът Вегас Голдън Найтс разгроми гостуващия Сан Хосе Шаркс с 5-0 и поведе с 3-1 победи в серията.

Макс Пачорети отбеляза две попадения, а Шей Тиодор, Алекс Тък и Джонатан Маршесо също се разписаха. Вратарят Марк-Андре Флюри отрази 28 изстрела.