Тимът на Ванкувър Канакс изкова изключително труден успех над гостите си от Калгари Флейм и се наложи с 6:5 след продължения в среща от поредния кръг в Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Победата на канадците бе аплодирана от повече от 18 хил. ентусиазирани зрители в зала „Дженерал Моторс плейс”, като 11-те гола напълно удовлетвориха желанието им за зрелище на леда.

Домакините дръпнаха бързо напред в резултата с 2 гола на братята Даниел и Хенрих Седин в първата третина. През втората част обаче Байрън Ричи и Кристиан Хуселиус доведоха резултата до равенство. Все пак Ванкувър върна двата си гола преднина благодарение попаденията на Мат Куук и Брендан Морисън.

В заключителните 20 минути тимът на Калгари се върна в мача, спечелвайки частта с 3:1. Точни за гостите бяха отново Хуселиус, Дейвид Мос и Даймънд Ланков. За домакините една шайба върна Райън Кестлър. При резултат 5:5 дойде и последната сирена за редовното време и мачът отиде в продължения, където точният удар на финландецът Сами Сало даде двете точки на домакините, до като Калгари си тръгна само с точка.

Въпреки успеха обаче Ванкувър се намира на последна позиция в Северозападната дивизия на Западната конференция с 37 точки, а Калгари е на позиция по-напред в таблицата.