Тимът на Калъмбъс Блу Джакет се разправи с гостоте си от Финикс Койотис, като го победи категорично с 5:1 в двубой от редовното първенство на националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Две точни шайби за победителите реализира украинското дясно крило Николай Жердев, който откри головата сметка за тима си още в първата минута на двубоя.

Гостите обаче успяха да изравнят с попадението на канадския си защитник Ед Йовановски в 10-та минута на първата третина.

От тук нататък имаше само един отбор на леда - този на Калъмбъс. Следващите две третини бяха "взети" от домакините по 2:0 след точни попадения на Рик неш и Жедрев във втората част и на Ансън картър и Дувай Уескът в третата третина.

Показателна за надмощието на "цините" бе и статистиката след края на срещата - Финикс отправиха един точен удар във вратата на Калъмбъс, който успяха да превърнат в гол, докато вратата на "койотите" бе положена на истинска канонада - 29 удара във вратата.

В другата среща Атланта Трашърс се наложи трудно над домакините от Тампа Бей Лайтинг. Основен принос за успеха имаше финландският вратар на Атланта Кари Лехтонен, който отрази 34 удара към своята врата и успя да запази вратата си "суха".

23-годишният страж, който не допусна гол и при победата на своя тим с 6:0 в съботния мач срещу Флорида Пантерс е допуснал едва 2 гола в три мача този сезон.

Лявото крило Вячеслав Кузлов се възползва от грешка на вратаря Пол Рейнджър и реализира единственото и победно попадение за Трашърс.