Германия елиминира САЩ на полуфиналите на световното първенство по хокей на лед с 4:3 след продължение и на финала в Тампере, Финландия, европейците ще играят за титлата срещу категоричния фаворит Канада. По-рано днес "кленовите листа" спечелиха с 4:2 срещу Латвия.

Така американците остават с две титли от 1933 и 1960, докато германците ще играят за първи трофей.

Канада стигна до финала на световното по хокей

"Кленовите листа" чакат САЩ или Германия

Канада започна мача със светкавични попадения, след като Алекс Тък се разписа след 71 секунди игра и по-малко от три минути по-късно играчът на Бъфало Сейбърс асистира на Роко Грималди за 2:0. Германците обаче върнаха двата гола още в първата третина чрез Фредерик Тифелс и Максимилиан Зубер, които от своя страна вкараха през три минути.

Канада поведе отново във втората част с гол на Мишел Ейсимон, а в края на последната Германия се хвърли с всички сили в атака за изравняване. Вратарят Матиас Нийдербергер напусна за сметка на още един нападател и европейците успяха да вкарат само 16 секунди по-късно. 1:23 минути преди края точен за 3:3 бе Марсел Ньобелс.

Германия вкара победния гол след 7:32 минути игра в продължението, когато Тифелс се разписа за втори път в мача.

Нидербергер спаси 30 удара на вратата на Германия, а Кейси Десмит отрази 22 шайби за САЩ.