Отборът на Финикс победи шампионите от Питсбърг Пингуинс с 3:0 като гост в мач от националната хокейна лига на САЩ и Канада.

През първата част Ед Джовановски отбеляза първото попадение за домакините в пауър плей за неговия тим. В средата на втората част Петър Пруча удвои аванса на гостите отново в момент, когато те са в числено превъзходство. Крайния резултат 0:3 оформи Варин Върбата в последната минута на 3-та част.

С тази си загуба Питсбърг заема 2-ра позиция в Атлантическата девизия с актив от 4 спечелени точки, докато Финикс са на първо място в тихоокеанската дивизия също с 4 спечелени точки от 2-а изиграни мача до момента.

В друга среща от НХЛ отборът на Ванкувър Кенъкс успя да се наложи над тима на Монреал Канейдиънс с 7:1. Срещата се игра в зала „Дженеръл Моторс" във Ванкувър.

Попаденията за победителите отбелязаха Райън Кеслер , Мейсън Реймонд, Стив Берниър, Хенрик Седин, Микаел Самуелсон, Александре Бурос, а за гостите точен беше Андрей Коститин.