Вчерашният ден от Световното първенство по хокей на лед, което се провежда в Русия, премина под знака на победи на фаворитите.

В мача, който се очакваше с най-голям интерес, Чехия надделя на Швеция с 4:2 в група "А". Това е трети пореден успех на чехите, които още в първия кръг победиха домакина Русия с 3:0. В мача с шведите те трябваше да наваксват изоставане с 0:2 след първата третина след голове на Росен и Люнберг. С попадения на Пастърнак, Ковар и две на Бирнер отборът на Чехия направи пълен обрат.

В другия мач от групата Русия победи Латвия с 4:0. С два гола и две асистенции се отличи нападателят на Чикаго Артьом Панарин.

Лидер в класирането е Чехия с 8 т. Сборная е втора с 6 точки и баланс 2 победи и 1 загуба след поражението от Чехия на старта и трудния успех над Казахастан с 6:4. На трето място е Швеция с 5 точки.

В група "В" Канада постигна трета поредна убедителна победа  след като разгроми Беларус с 8:0. Канада набързо реши изхода от мача, като попаденията вкараха седем различни играчи, а само Райън О'Райли се отличи с два гола. Вратарят на канадците Кам Талбът почти нямаше работа и му се наложи да отрази едва 13 удара.

Финландия също постигна трета поредна победа. Финландците са наложиха трудно над САЩ с 3:2. Те дръпнаха с два гола преднина, но американците успяха да изравнят преди Комаров да донесе победата на своя отбор в 45-ата минута.

В класирането Канада и Финландия водят  пълен актив от 9 точки. Словакия е трета с 6 точки, но от два мача, а американците са четвърти с 3 точки - една победа и две загуби.