Райън Смит изигра един от най-добрите си мачове за Едмънтън Ойлърс при победата на отбора с 4:1 като гост на Кълъмбъс Блу Джакетс в мач от НХЛ. Той вкара две шайби във вратата на домакините и  помогна за успеха на отбора си.

Първата третина завърши без да се отбележи попадение.

През втората част Едмънтън се разигра. Два бързи гола на Алеш Хемски още в 1-ата минута на втората третина и на Лупул две минути по-късно изведоха гостите напред в резултата.   Райън Смит вкара двете си попадения и окончателно реши изхода от срещата. Смит вече има вкарани 12 гола в 20 срещи за отбора на Едмънтън.

Защитаващите титлата си от Западната конференция Едмънтън бяха загубили 6 от седем срещи и се намираха на девето място в Конференцията.

Вратарят на Едмънтън Дуейн Ролсън отрази 26 удара отправени към вратата му.

Ансън Картън вкара почетното попадение за Кълъмбъс като това е втори гол за играча от 14 срещи.